ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

حفاظ استیل بانک

حفاظ استیل همانطور از نامش پیداست المان و قطعه ای از جنس استینلس استیل می باشد که کاربرد و عملکردی کاملا حفاظتی دارد. هدف از نصب و ساخت یک حفاظ استیل، بیشتر از آن که افزایش زیبایی از نظر معماری باشد، کاملا رویکردی امنیتی و حفاظتی دارد. یراق آلات گروه فنی خاموت به عنوان یکی از تولید کنندگان خوشنام حفاظهای استیل در انواع گونا (که در ادامه شرح داده خواهد شد)، در این مطلب سعی خواهد کرد ، انواع حفاظهای استیل که در ایران تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند را شرح داده و ویژگی ها و اامات فنی مربوط به آنها را مورد بررسی قرار دهد.

قبل از بررسی انواع حفاظهای استیل مورد استفاده در ایران، لازم است یکبار دیگر اشاره کنیم که، هدف از نصب و اجرای انواع حفاظهای استیل، افزایش ضریب ایمنی و امنیت یک ساختمان و فضای خاص می باشد. حفاظهای استیل علاوه بر افزایش ایمنی و حفاظت فیزیکی در برابر خطرات ناشی از سرقت، باعث کاهش انگیزه سارقین (کاهش احتمال سرقت) جهت دستبرد می شوند. دستگیره  همچنین حفاظهای استیل گاهی صرفا جهت افزایش ایمنی کاربرد داشته و به عنوان حفاظ و جانپناه در یک فضای خاص نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع حفاظ استیل دستگیره درب

1- حفاظ استیل بانکی

2- حفاظ استیل بالکن ( حفاظ استیل پنجره )

3- حفاظ استیل جدا کننده (پارتیشن استیل)

1- حفاظ استیل بانکی دستگیره در

حفاظ استیل بانکی

حفاظهای استیل بانکی صرفا عملکرد امنیتی داشته و برای حفاظت از بانکها در برابر خطر سرقت و نیز کاهش انگیزه سارقین (بطور کلی کاهش احتمال سرقت) نصب می شوند. حفاظهای استیل بانکی با توجه به طرح و نقشه معماری و نیز با توجه به شرایط یک پروژه هم می توانند در داخل فضای بانک نصب شده و هم می توانند بیرون نصب شوند. دلیل استفاده از حفاظهای استیل در بانکها جهت تامین امنیت لازم، به ویژگی های استیل مربوط می شود. استیل فی با دوام و در عین حال لوکس و زیباست.  دستگیره درب سکوریت مقاومت بالا نسبت به خوردگی و زیبایی دو عاملی است که سبب شده استیل مهمترین انتخاب برای ساخت حفاظ های بانکی باشد.لازم است یاداور شویم که حفاظهای بانکی خود دارای 2 نوع حفاظ استیل ثابت و حفاظ استیل متحرک هستند. حفاظ استیل متحرک عموما روبروی درهای اصلی بانک نصب می شود.

حفاظ استیل

با توجه اهمیت بالایی که حفاظ های استیل در تامین امنیت بانکها دارند، مشخصات فنی و اامات مشخصی برای تولید و نصب این حفاظها وجود دارد. گروه فنی خاموت ، به عنوان یکی از اولین تولید کنندگان اینگونه از حفاظها، با بانکهای مختلفی همکاری داشته و توسط تیمهای نظارتی و فنی بسیاری از بانکها مورد ارزیابی قرار گرفته و تائید شده است، با مشخصات فنی و اامات مربوط به حفاظهای بانکی کاملا آشنا بوده و تسلط کاملی به تمام جوانب فنی آنها دارد. دستگیره در سکوریت در ادامه مهمترین امات فنی حفاظهای استیل بانکی که توسط گروه فنی خاموت رعایت می گردد، جهت آشنایی شما عزیزان آورده شده است.

مشخصات و اامات فنی حفاظ استیل بانکی

  • نرده ها و پروفیلهای مورد استفاده در حفاظ استیل باید از گرید 201 یا 304 باشند.(در صورت درخواست مشتری از گریدهای بالاتر نیز استفاده می شود)
  • حداقل ابعاد پروفیل استیل مورد استفاده برای ساخت حفاظ استیل بانکی، باید از قوطی 40 *40 میلیمتر باشد.
  • حداکثر دهانه مجار (داخل به داخل) قابهای استیل 110 سانتیمتر است.
  • قطر نرده های استیل باید حداقل 25 میلیمتر باشد.
  • نرده های استیل باید از داخل توسط آرماتورهای فولادی به شماره 14 یا 16 تقویت شوند. (حداقل آرماتور پیشنهادی، شماره 10 می باشد)
  • حداکثر فاصله مجار میان نرده های استیل نباید از 125 میلیمتر یا 12/5 سانتیمتر بیشتر باشد. (فاصله داخل به داخل نرده ها)
  • نرده ها باید به صورت افقی نصب شوند.

برای مطالعه بیشتر در مورد استیل گرید 304، می توانید مقاله "ویژگی های استیل 304" را مطالعه نمایید.

حفاظ استیل بالکنی (حفاظ استیل پنجره ای)

حفاظ استیل بالکنی یا حفاظ استیل پنجره ای حفاظی است که برای محافظت از فضاهای مسی در برابر خطرات ناشی از سرقت، برای پنجره ها و بالکن هایی که امکان دسترسی به آنها توسط سارقین وجود دارد تدارک دیده شده و نصب می شوند. حفاظهای استیل بالکنی به عنوان نرده های بالکنی نیز کارایی داشته با این تفاوت که عموما تا زیر سقف بالکن بالا آمده و تمام فضا را به لحاظ تامین امنیت مسدود می کنند. دستگیره درب لوکس تفاوت عمده ای که حفاظ های استیل بالکنی با حفاظهای بانکی دارند، در جهت قرار گیری نرده های استیل است که در حفاظهای استیل بالکنی بر خلاف حفاظهای بانکی، نرده های استیل بصورت عمودی نصب می شوند و دیگر اینکه حداکثر فاصله مجاز بین نرده ها مطابق با دستورالعمل سازمان آتش نشانی برابر با 10 سانتیمتر می باشد دلیل استفاده از نرده های عمودی در حفاظهای بالکنی این است که سارقین نتوانند از آنها به عنوان نرده بانی برای دسترسی به طبقه بالا استفاده نمایند.

برای آشنایی بیشتر با انواع نرده ها و هندریلهای شیشه ای می توانید مقاله "انواع نرده شیشه ای" را مطالعه نمایید.

نرده ها و جدا کننده های استیل

پارتیشن استیل

نرده ها و جدا کنندهای استیل یا پارتیشن های استیل بیشتر از جنبه معماری داری اهمیت هستند و کارکرد آنها جدا سازی بصری و عملکردی فضاهای مختلف می باشد. این نوع از حفاظهای استیل کاملا با توجه به سلیقه معماران و یا سفارش دهندگان توسط گروه خاموت تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن های استیل می توانند ثابت یا متحرک باشند. دستگیره در لوکس همچنین پارتیشن های استیل را می توان با اندازه های متغییر سفارش داد و نصب نمود. مزیت پارتیشن های استیل با اندازه متغییر این است که می توان گاهی از آنها صرفا به عنوان یک تیغه جدا کننده بخشی از فضا استفاده نمود و یا در مواقع وم با باز کردن آنها، تمام فضا را توسط پارتیشن مسدود کرده و تقسیم نمود. پارتیشن های متغییر استیل تولید شده در گروه خاموت از دو نوع لولایی و کشویی (یا ریلی) می باشند.

[row label="محصولات مرتبط" col_bg="rgba(116, 162, 4, 0.19)"]

[col span__sm="12" padding="20px 20px 20px 20px" align="center" depth="3"]

[title style="center" text="محصولات مرتبط" color="rgb(131, 4, 4)"]

[ux_products style="normal" type="masonry" columns="3" columns__sm="1" depth="1" depth_hover="3" cat="534" products="3" orderby="rand" image_height="5:6" text_size="small"]

[button text="مشاهده همه محصولات" radius="10" depth_hover="1" expand="0" link="/product-category/door-win/guard/"]

[/col]

[/row]

 

پله استخری

پله استخر یکی از مهمترین و اامی ترین وسایل جانبی همه استخر ها محسوب می شود .در همه استخر ها و با هر نوع استفاده ای ( استخر مسابقات، استخر های تفریحی، استخرهای درمانی و استخر های ساخته شده در فضاهای مسی ) علاوه بر مسائل و نکات فنی معماری، مکانیکال و . اامات ایمنی و قواعد ارگونومی از مهمترین پارامترها و شاخص های تاثیر گذار در ساخت و بهره برداری یک استخر به شمار می آیند.

فروش پله استخری

این اامات مواردی مانند پله های استخر، هندریل های اطراف جداره استخر، میزان مقاومت به لغزندگی کفپوشهای استخر و . را شامل می شوند. لولا گروه فنی "خاموت" در این مطلب مهمترین نکات و اامات فنی مربوط به پله های استخر را، بر اساس استانداردها و آیین نامه های بین المللی، برای استفاده مهندسین و طراحان گرده آوری و ارائه نموده است.

پله استخری

انواع پله های استخر

پله های استخر از نظر نوع مصالح به 3 گروه تقسیم می شوند که عبارتند از:

1- پله های استخری فی از جنس استینل استیل (استیل)

2- پله های استخری از جنس پلیمر

3- پله های استخری با استفاده از مصالح معماری

** پله های ساخته شده از مصالح معماری بیشتر در استخرهای تفریحی کم عمق، یا استخر های ساخته شده در منازل مسی (در قسمت کم عمق) ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

مهمترین نکته ای که درباره مصالح مورد استفاده برای پله های استخری می توان به آن اشاره نمود، مقاومت بالا نسبت به خوردگی می باشد. لولای در پله استخری با توجه یه شرایط محیطی استخر (رطوبت بالا و مواد محلول در آب و .) همیشه در معرض خطر خوردگی قرار داشته و به همین دلیل پله های استخری و سایر وسایل مورد استفاده در استخرها باید نسبت به خوردگی مقاوم بوده تا کارایی و دوام لازم را داشته باشند.

تجربه پروژه های مختلف و نیز بررسی مشخصات فنی و . نشان می دهد که پله های استخری از جنس استیل که عموما از گرید 304 تهیه می شوند، بهترین گزینه برای استفاده در استخرها می باشند. پله های استخری استیل ، علاوه بر در دسترس بودن متریال، مقاومت بالا نسبت به خوردگی و سایر شرایط محیطی و عدم نیاز به قالب گیری برای ساخت (بر خلاف پله های پلیمری) در صورت بروز هر نوع ایرادی در حین استفاده، براحتی قابل تعمیر و اصلاح بوده و بهره برداران استخر در این مورد هرگز دچار دردسر نخواهند بود.

برای مطالعه بیشتر در مورد استیل گرید 304، می توانید مقاله "ویژگی های استیل 304" را مطالعه نمایید.

پله استخری

پله های پلیمری نیز برای استفاده در استخر ها گزینه هایی مطلوب هستند که نسبت به خوردگی مقاومتی به مراتب بالاتر از استیل دارند و اصلا در معرض این مشکل قرار ندارند. لولای درب ولی در صورت بروز هر نوع ایرادی، احتمالا بهره بردار استخر مجبور به تعویض تمام پله خواهد بود. از طرفی در صورتی که برای استخر های روباز از پله های پلیمری استفاده گردد، بررسی مقاومت این پله ها نسبت به اشعهuv  یا ماوراء بنفش خورشید و عدم پوسیدگی آن بسیار مهم خواهد بود.

پله های استخری ، ابعاد و اندازه ها

پله های استخری یا ( pool ladder ) از نظر ابعادی، مشخصات و ویژگی هایی کاملا معین دارند. وجود اامات ابعادی در این پله ها، صرفا از جنبه ارگونومی و تناسبات میان معماری و انسان نیست و شرایط و اامات ایمنی نقشی بسیار پر رنگ در تعیین این اامات ابعادی داشته اند.

قاب پنجره در ادامه به مهمترین اامات ابعادی پله های استخری ،که در آیین نامه ها و استانداردهای بین المللی ذکر شده اند، اشاره شده است.

1- قطر لوله مورد استفاده برای هندریل پله استخری ،باید حداقل 32 میلیمتر (1/25 اینچ) و حداکثر 51 میلیمتر (2 اینچ) باشد.

پل استیل استخر

2- ارتفاع هندریل پله استخری در محل ورود  به استخر حداقل 864 میلیمتر یا 34 اینچ و حداکثر این ارتفاع برابر با 965 میلیمتر یا 38 اینچ می باشد.

پل استیل استخری

3- حداکثر فاصله مجاز هندریل پله استخر از جداره استخر، برابر با 152 میلیمتر یا 6 اینچ ، و حداقل این فاصله مجاز  برابر با 76 میلیمتر یا 3 اینچ می باشد.

4- کف پله ها باید یکدست و یکنواخت باشند و حداقل عرض کف پله نباید از 51 میلیمتر یا 2 اینچ کمتر یاشد.

پله استیل استخری

5- حداکثر فاصله مجاز میان هندریلهای دو طرف راه پله از یکدیگر برابر با 610 میلیمتر یا 24 اینچ و حداقل این فاصله برابر با 432 میلیمتر یا 17 اینچ می باشد.

6- ارتفاع پله ها یا فاصله کف پله ها از یکدیگر باید یکسان باشد. حداقل فاصله مجاز بین کف پله ها از یکدیگر (حداقل ارتفاع هر پله) 178 میلیمتر یا 7 اینچ می باشد و حداکثر این فاصله نباید از 305 میلیمتر یا 12 اینچ بیشتر باشد.

7-حداکثر ارتفاع مجاز پله اول یا حداکثر فاصله مجاز بین کفسازی معماری لبه استخر، تا اولین کف پله، نباید از 305 میلیمتر یا 12 اینچ بیشتر گردد.

فروش پله استخری       

[row label="محصولات مرتبط" col_bg="rgba(116, 162, 4, 0.19)"]

[col span__sm="12" padding="20px 20px 20px 20px" align="center" depth="3"]

[title style="center" text="محصولات مرتبط" color="rgb(131, 4, 4)"]

[ux_products style="normal" type="masonry" columns="3" columns__sm="1" depth="1" depth_hover="3" cat="336,337" products="3" orderby="rand" image_height="5:6" text_size="small"]

[button text="مشاهده همه محصولات" radius="10" depth_hover="1" expand="0" link="/shop/pool/"]

[/col]

[/row]

 

انواع یوچنل هندریل شیشه ای

همانطور که در مقاله انواع هندریل های شیشه ای توضیح داده شد، یکی از بهترین و ساده ترین روشهای نصب و اجرای هندریل ها و نرده های شیشه ای، استفاده از سیستم یو چنل (u channel) و مشخصا سیستم یوچنل دفنی می باشد. پروفیل دلیل نامگذاری این قطعات به نام یوچنل (u channel) بسیار واضح است. این نامگذاری با توجه به فرم U شکل این پروفیلهاست، که حاصل فرآیند اکسترود شمشهای آلومنیوم از میان قالبهای اکسترود می باشد.

برای مطالعه در مورد انواع هندریل های و نرده های شیشه ای می تواند مقاله "انواع نرده های شیشه ای" را مطالعه نمایید.

گروه خاموت در این مطلب سعی خواهد کرد تا شما را با این سیستم نصب و اجرای ساختارهای شیشه ای و نرده های شیشه ای آشنا نماید.

فروش یو چنل

انواع یوچنل از نظر ساختار

همانطور که در مطالب پیشین ذکر شده است، یوچنل آلومنیومی که برای نصب شیشه ها مورد استفاده قرار می گیرد، حاصل اکسترود شمشهای آلومنیوم است. پروفیل تزئینی در اغلب اوقات، آلومنیوم مورد استفاده برای تولید یوچنل از رده 6063 می باشد. از نظر ساختاری و فرم کلی، یو چنل های مربوط به شیشه به دو صورت و شکل کلی تولید می شوند.

نوع اول که مانند یک پروفیل ناودانی از جنس آلومینیوم بوده و بیشتر برای استفاده در ویترینهای شیشه ای و . کاربرد دارد. پروفیل کفسازی این نوع از یوچنلها به دو روش خم کاری ورقهای آلومنیوم و یا اکسترود شمشهای آلومنیوم تولید می شوند.

نوع دوم که بیشتر در هندریلها و نرده های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد و صرفا به روش اکسترود شمش آلومنیوم قابلیت تولید دارد. قرنیز این نوع از یوچنلها در ایران نیز بسیار پر کاربرد بوده و مصرف بالایی دارند. وجود حفره ها و سوراخهای زیاد در مقطع این نوع از یوچنلها به جهت کاهش مصرف آلومنیوم مصرفی در فرایند اکسترود می باشد.

انواع یو چنل از نظر روش نصب

یوچنلهای آلومنیومی که برای نصب شیشه مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر روش نصب به 2 گروه کلی تقسیم می شوند که عبارتند از یوچنل دفنی که در زیر کفسازی معماری پنهان شده و یوچنل اکسپوز که کاملا نمایان بوده و خود انواع مختلفی دارد. استند در ادامه انواع یوچنلها را بیشتر شرح خواهیم داد.

  • یوچنل دفنی :

یوچنل دفنی

همانطور که در بالا نیز ذکر گردید، یو چنل دفنی نرده شیشه ای، به گونه ای نصب می شود که کاملا در زیرکفسازی معماری، پنهان شده و در انتهای کار فقط شیشه های نرده شیشه ای  قابل دیدن می باشند. قاب آیفون نکته مهم در نصب یوچنلهای دفنی این است که، با توجه به اینکه سطح بتن سازه ای که یوچنل دفنی روی آن نصب می شود، عموما تراز نیست، لازم است قبل از اقدام به نصب یوچنل دفنی، سطح زیر کار، کاملا تراز گردد. این کار به دو روش صورت می گیرد. راه اول اقدام به تسطیح و اصلاح زیر سازی بتنی است و راه دیگر شاسی کشی فی و پلیت گذاری می باشد. انتخاب هر کدام از این روشها با توجه به شرایط پروژه، امکان پذیر بوده و در نتیجه نهایی از نظر زیبایی و عملکرد تفاوتی ایجاد نمی گردد.

  • یوچنل اکسپوز:

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پویاسازان فناوری اطلاعات سرطان نوشت حورا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. سالی اندر احوالات روزگار من ! ایستگاه دل پاییزی من 0x430x50 NEVESHT رها کن چسب قیری عایق ساختمان